Przypominamy, że kolejny już rok nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Zbieraj Baterie i Telefony”, którego organizatorem jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA z siedzibą w Krakowie.

Program ma na celu dbanie o nasze wspólne środowisko, poprzez zbiórkę zużytych baterii, akumulatorów i telefonów komórkowych.

Zużyte baterie, akumulatory i telefony prosimy o dostarczanie do szkoły, przedszkola i umieszczanie ich, w specjalnie oznaczonych pojemnikach, które znajdują się przy drzwiach wejściowych do przedszkola i szkoły ( naprzeciwko recepcji).

Pamiętajmy, że zużyta bateria, akumulator i telefon komórkowy to odpady niebezpieczne dla środowiska, a tym samym dla naszego zdrowia i dlatego muszą być odpowiednio utylizowane. Przynosząc je do szkoły masz pewność, że zostaną one przekazane w odpowiednie miejsce. Tam zostaną zutylizowane, a niektóre komponenty zostaną ponownie wykorzystane.

Program ten przekłada się też na nagrody dla szkoły, gdyż szkoły które przekazują najwięcej zużytych baterii i akumulatorów otrzymują nagrody rzeczowe. A za każde zebrane 5 kg zużytych telefonów możemy zdobyć dla szkoły bon o wartości 50 zł.

Zatem walczmy o nagrody dla naszej szkoły, a przy okazji, co bardzo ważne, dbajmy o nasze środowisko.

Dziękujemy za wsparcie tej akcji.