26 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku klas maturalnych w XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Przybyli na nią uczniowie klas czwartych, nauczyciele oraz rodzice. Na początku wychowawcy klasy IVA  wraz z panem Grzegorzem Mularskim, panią Sylwią Gajdel, klasy IVB z panią Jolantą Karpińską, klasy IVC z panią Joanną Domagalską i panią Emilią Boszko rozdali świadectwa ukończenia szkoły naszym absolwentom. Następnie uczniowie wpisali się do księgi absolwentów oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia klasowe. Do czwartoklasistów słowa podziękowania          i otuchy wygłosiła pani dyrektor Beata Bogdanowicz. W imieniu Rady Rodziców podziękowania wygłosił pan Radosław Pieczonka. Wręczono także nagrody dla najlepszych absolwentów Katsiarynie Shakel oraz Aleksandrze Wiącek. W imieniu absolwentów Aleksandra Wiącek i Krzysztof Walewski podziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w ich wychowanie i edukację, a  obsłudze za wszelką pomoc udzieloną podczas pobytu w szkole. Na koniec uczniowie wręczyli kwiaty swoim nauczycielom   i rozeszli się do klas.