2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Z racji przerwy wiosennej, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu "Kromka Nadziei", obchodziliśmy go 4 kwietnia 2024 roku w klasach I-VIII Szkoły Podstawowej nr 18. Tego dnia przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko, poświęciliśmy czas na rozmowę, dyskusję, obejrzenie programu edukacyjnego - filmu fundacji JiM „Cała Polska Na Niebiesko”. Miał on uświadomić nam, czym jest autyzm i z jakimi wyzwaniami na codzień mierzą się osoby nim dotknięte. Bo jak powiedział jeden z bohaterów filmu - „Autyzmu nie trzeba się bać”. Dlatego, przychodząc do szkoły ubrani na niebiesko, wspieramy wszystkie osoby o innym postrzeganiu świata. Chcemy też pamiętać, że osoby w spektrum autyzmu są wśród nas i od naszej uważności zależy, by dostrzegać wyzwania, przed którymi stoją i kiedy trzeba, wyciągać pomocną dłoń.