Coraz częściej słyszymy, że programowanie jest to ważna komptencja. I to jest prawda. Nauka programowania  dla tych, którzy chcą mieć sprawny umysł i dobrą koncentrację jest świetną zabawą       z matematyką i informatyką. Oliwier, Szymek i Piotrek - uczniowie klasy VIIIa i VIa Szkoły Podstawowej nr 18 postanowili sprawdzić się i zdobyć nowe umiejętności. Wystartowali w ogólnopolskim konkursie matematyczno – informatycznym ”Instalogic” i „Zimowym wyzwaniu Instalogic”, który trwał od października 2023 roku do marca 2024 roku. Z jakim skutkiem? Niezłym, bo przeszli dwa z trzech etapów. Uważamy, że to bardzo dobry wynik ze względu na fakt, że w tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 12626 uczniów z 1666 szkół z całej Polski, poziom był o wiele wyższy i był to pierwszy start w podwójnej rywalizacji o takiej randze. Mimo, że do finału zabrakło niewiele, cieszymy się z nowych doświadczeń, pogłębionej wiedzy i radości z rywalizacji z uczniami z całej Polski.

Więcej o konkursie jest tu: https://instalogik.pl/?page=custom&content=aktualnosci