Nie tylko kreda i  tablica

Lekcje poza szkołą mogą być przedmiotowe lub międzyprzedmiotowe. I chociaż odbywają się w innej przestrzeni, to rządzą nimi te same prawa,  co lekcjami w szkole. Muszą mieć określone cele, wynikające z podstawy przedmiotowej, zaplanowane efekty,  sposoby ich realizacji i weryfikacji. Poprzedni tydzień  i obecny dał szasnę na realizację lekcji poza szkołą klasie IIa  SP i  IIc  LO. Uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej podczas lekcji w Muzeum Morskim dowiedzieli się:  kim byli flisacy?,  jak wyglądała podróż pszenicy z Krakowa nad Motławę?, gdzie zboże trafiało w ręce kupców i piekarzy?. Po obejrzeniu pięknych wnętrz spichlerzy i bardzo ciekawych  wystaw, drugoklasiści wykonali ilustracje do wysłuchanej legendy. Z kolei ich starsi koledzy byli na jednej z największych wystaw obrazów Zdzisława Beksińskiego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i wystawie bursztynu. Choć odbiór dzieł malarza nie należy do łatwych, to na pewno nie pozostawił licealistów obojętnymi. Tak samo wystawa bursztynu, która fascynuje ze względu na róznorodność odmian, barw w biżuterii i ozdobach, ma pozytywny wpływ na organizm, a nawet posiada właściwości lecznicze. Obie lekcje choć różne na pewno na długo zostaną w pamięci. Dzięki nim uczniowie zdobyli nowe wiadomości, otworzyli się na nowe doświadczenia, dostali szansę na przeżywanie i  to co ważne- integrowali się.