Nieodłącznym elementem przedświątecznej atmosfery w szkole są jasełka. To piękne przedstawienie, wywodzące się od świętego Franciszka z Asyżu, co roku w naszej szkole jest przygotowywane z zaangażowaniem wielu osób. Nie inaczej było dziś – 22.12.2023 roku. Połączone grupy z klas Ia, IIa, IVb, Vb, VIIa pod kierunkiem siostry Mirosławy i Beniaminy przygotowały montaż słowno – muzyczny pt. ”Rozmowa Aniołów przy Żłóbku i choince”. Wykonawcy zmusili widzów do zatrzymania się,  znalezienia odpowiedzi na pytanie - co jest istotą świąt? Przypominali o miłości, dobroci, życzliwości i trosce w stosunku do drugiej osoby. Namawiali widzów, by dzielić się między sobą tym co mamy najpiękniejsze w sobie. Dopełnieniem tych refleksji były kolędy i pastorałki, zaśpiewane solo i wspólnie. Doprawdy,  „coraz bliżej Święta”.