Fotografia- lekarstwem na trudne dni

Gdy  przychodzą pierwsze chłody, na dworze pada deszcz, dni stają się coraz krótsze, większość z nas ogarnia smutek. Nie chce nam się wstawać z łóżka,  mamy mniej energii i zapału do pracy. Niektórzy stają się smutni, apatyczni, rozdrażnieni, przygnębieni i zniechęceni.

Przez cały listopad fotografia stała się lekarstwem na gorsze dni dla uczniów klas IV- VIII i I-wszych LO. Telefon z dobrym aparatem był  niezastąpionym sprzętem, dzięki któremu uczniowie mieli szansę opowiedzieć jakaś historię,  uchwycić ulotną  chwilę, wyrazić siebie i swoje lub czyjeś emocje. Był to czas, gdy udało im się pozytywnie zając umysł, wyciszyć się i naładować siebie pozytywną energią. Projekt fotograficzny był czasem przygody, zabawy sposobem na  zrobienie czegoś innego dla siebie i dla innych. Był to także moment na podniesienie poziomu swojego warsztatu fotograficznego, ale przede wszystkim pokazaniu, ze jesień jest    w Gdańsku jest piękna, kolorowa, inspirująca.

63 zdjęcia można było obejrzeć na pajęczej sieci pomiędzy pracowniami informatycznymi. Po przeprowadzonym głosowaniu w dniach 28.11- 5.12.2022  wśród uczniów klas IV-VIII sp oraz klas pierwszych liceum wyłoniono te, które uzyskały największą ilość głosów. Najwięcej głosów (58) uzyskała „Wiewiórka” – Kingi Burczyc z klasy 6a oraz „Pies”(44) Dawida Nagórskiego z klasy IA liceum. Poniżej prezentujemy pozostałe zdjęcia, które zostały docenione w głosowaniu przez naszych uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym projekcie.

Nauczyciele informatyki.