Czas przedwiośnia jest trudnym momentem dla wielu ludzi. Nie chce się wstawać z łóżka, jest mniej energii i zapału do pracy. Spadek formy, rozdrażnienie, przygnębienie i zniechęcenie widać jak na dłoni.

Przez ostatnie 6 tygodni fotografia i grafika stała się lekarstwem i sposobem na gorsze dni dla uczniów klas I-wszych LO. Telefon z dobrym aparatem był niezastąpionym sprzętem, dzięki któremu uczniowie mieli szansę uchwycić ulotną chwilę, wyrazić siebie i swoje lub czyjeś emocje. Był to czas, gdy udało się pozytywnie zając umysł, naładować pozytywną energią i wykorzystać komputer przy obróbce zdjęć i przetwarzaniu obrazu. Realizowany projekt fotograficzny był czasem przygody, nauki, ale także zrobieniem czegoś dla siebie i dla innych. Owocem tych działań jest piękna wystawa z pozytywnym przekazem.

Poniżej prezentujemy migawki z lekcji i część zdjęć, która znalazła się na wystawie. Całość dostępna podczas dnia otwartego liceum, na który już we wtorek 21. marca 2023 zapraszamy.