Na przybyłych do naszej szkoły gości czekały nie lada atrakcje. Za sprawą grupy rekonstrukcyjnej Ulfhednar przenieśliśmy się w czasie do wczesnego średniowiecza. Osoby preferujące świat bardziej z gatunku nauki ścisłej mogli skorzystać z doświadczeń chemicznych i fizycznych w wykonaniu studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz naszych nauczycieli i uczniów. Dużą atrakcją cieszył się kącik kryminalny, gdzie pod okiem specjalisty z dziedziny kryminologii można było przebadać własne odciski palców. Nie zapomnieliśmy też o artystach, na których czekały warsztaty plastyczne i zajęcia na kole garncarskim. Artyści tej wirtualnej rzeczywistości sprawdzali swoje umiejętności na zajęciach z robotyki i podczas zabawy na dywanie interaktywnym. Kto już w tym czasie padał ze zmęczenia i potrzebował wzmocnienia, mógł poznać zasady zdrowego żywienia podczas warsztatów kulinarnych, bądź trafić pod opiekę naszego speca od pierwszej pomocy. Dla najaktywniejszych przygotowany był wymagający tor przeszkód, układanie domina i treningi z naszymi drużynami cheerleaderek. Na wygłodniałych i spragnionych czekał kącik z ciastami, babeczkami, kawą, herbatą i napojami oraz z domowymi pierogami, przygotowanymi przez panie ze szkolnej stołówki. Tego dnia naszym głównym celem była pomoc podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom, dlatego pojawiły się kramy kiermaszowe i loteria fantowa, a wśród tłumu gości można było spotkać wolontariuszy z puszkami.

Wszystkim przybyłym na nasz festyn gościom, darczyńcom, partnerom i wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania.