Planeta ma znaczenie, dlatego zbierajmy wspólnie baterie i telefony

Przypominamy, że kolejny już rok nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Zbieraj Baterie i Telefony”. Program ten ma na celu dbanie o nasze wspólne środowisko, poprzez zbiórkę zużytych baterii, akumulatorów i telefonów komórkowych. Przy drzwiach wejściowych do szkoły, naprzeciwko recepcji, znajduje się specjalny pojemnik, do którego należy wrzucać zużyte baterie, akumulatory i telefony. Pamiętajmy, że zużyta bateria, akumulator i telefon komórkowy to odpady niebezpieczne dla środowiska, a tym samym dla naszego zdrowia i dlatego muszą być odpowiednio utylizowane. Przynosząc je do szkoły masz pewność, że zostaną one przekazane w odpowiednie miejsce. Tam zostaną zutylizowane, a niektóre komponenty zostaną ponownie wykorzystane.

Bądź eko i wesprzyj naszą akcję!