13 grudnia uczniowie klasy 1a wybrali się do Hewelianum na zajęcia warsztatowe „Odlotowe balo Balony i baloniki, bańki i banieczki – kto ich nie lubi! Dzieci przekonały się, że tak prosta rzecz jak balon może być doskonałym narzędziem dla naukowca? Właśnie dlatego wystąpiły one w roli głównej – podczas zajęć wykorzystano balony i bańki, by wspólnie przeprowadzić niezwykłe eksperymenty naukowe! Zajęcia odbyły się na Kreatywnym Placu Zabaw – w bajkowej krainie, która zachęca do samodzielnego poznawania świata, także tego podwodnego. Pierwszaki nabyły umiejętność obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także umiejętność formułowania wniosków i spostrzeżeń.