21 marca klasy 1a, 2a i 3a wybrały się do Oceanarium w Gdyni. Ogród zoologiczny prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. Uczniowie wzięli udział w przygotowanej przez pracowników Akwarium prezentacji w sali kinowej, a następnie zwiedzali ogród zoologiczny działający w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się ekspozycje: WODNE ZWIERZĘTA ŚWIATA, W TRAWIE MORSKIEJ, ŚWIAT KOLORÓW CZYLI NUREM PRZEZ RAFĘ, PODRÓŻ PRZEZ AMAZONIĘ oraz NA STYKU LĄDU I WODY. Wiele emocji budziły oglądane „na żywo” węgorze elektryczne, piranie, rekiny, anakondy, szkaradnice, koniki morskie, błazenki, skrzydlice i wiele innych zwierząt znanych z filmów lub książek. Był również czas na zakup upominków związanych tematycznie z Akwarium. Wycieczka obfitowała w wiele pozytywnych wrażeń i przeżyć.