Za nami obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma ono na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W naszej szkole inicjatywy trwały od końca stycznia do polowy marca 2023. Zaangażowanie w DBI 2023 było możliwe przez zaproszenie uczniów do udziału w wielu ciekawych lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI, ale i przez lekcje, które uczniowie z nauczycielami informatyki prowadzili wspólnie. Cieszymy się z podjętych działań w ramach akcji, bo dzięki nim wszyscy mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej.