Strona główna - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (Szkoła Podstawowa nr 18, XXIII Liceum Ogólnokształcące)

Czytaj więcej: Wiadomości

• Zbieraj Baterie i Telefony

Przypominamy, że kolejny już rok nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Zbieraj Baterie i Telefony”, którego organizatorem jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA z siedzibą w Krakowie.

Program ma na celu dbanie o nasze wspólne środowisko, poprzez zbiórkę zużytych baterii, akumulatorów i telefonów komórkowych.

Zużyte baterie, akumulatory i telefony prosimy o dostarczanie do szkoły, przedszkola i umieszczanie ich, w specjalnie oznaczonych pojemnikach, które znajdują się przy drzwiach wejściowych do przedszkola i szkoły ( naprzeciwko recepcji).

Pamiętajmy, że zużyta bateria, akumulator i telefon komórkowy to odpady niebezpieczne dla środowiska, a tym samym dla naszego zdrowia i dlatego muszą być odpowiednio utylizowane. Przynosząc je do szkoły masz pewność, że zostaną one przekazane w odpowiednie miejsce. Tam zostaną zutylizowane, a niektóre komponenty zostaną ponownie wykorzystane.

Program ten przekłada się też na nagrody dla szkoły, gdyż szkoły które przekazują najwięcej zużytych baterii i akumulatorów otrzymują nagrody rzeczowe. A za każde zebrane 5 kg zużytych telefonów możemy zdobyć dla szkoły bon o wartości 50 zł.

Zatem walczmy o nagrody dla naszej szkoły, a przy okazji, co bardzo ważne, dbajmy o nasze środowisko.

Dziękujemy za wsparcie tej akcji.

• Boże Narodzenie - jasełka

Przed nami najpiękniejsze w roku święta. Aby w pełni przeżyć ich tajemnicę i doświadczyć magii zapraszamy do obejrzenia jasełek w wykonaniu naszych uczniów ze szkoły podstawowej. Młodym artystom serdecznie gratulujemy udanego występu, wszystkim życzymy dobrych, spokojnych Świąt 🌲🎄🌲🎄

Link do przedstawienia jasełek>>

• Sukces naszego ucznia

Niezwykle miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 8b Borys Barski, uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy! Wielkie, zasłużone brawa i ogromne wyrazy uznania 😊

• Rekrutacja do XXIII LO

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji do XXIII Liceum Ogólnokształcącego na nowy rok szkolny. Terminarz, zasady rekrutacji oraz  oferta zamieszczone są na naszej stronie w sekcji XXIII LO –> Rekrutacja i –> Oferta.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.