8 kwietnia 2024 roku miał miejsce finał akcji charytatywnej, podczas której społeczność szkolna zbierała środki czystości i kosmetyki dla ukraińskich kobiet. Do naszej szkoły przybył ks. Jan Wójcik, który jest misjonarzem w Rohatyniu (miasto na Ukrainie). Gość w obecności Pani Dyrektor i nauczycieli spotkał się z młodzieżą klasy IIA XXIII Liceum, która współorganizowała całe wydarzenie. Opowiedział o realiach życia w kraju objętym wojną, swojej pracy i planach na przyszłość. Młodzież z przejęciem wysłuchała relacji o aktualnej sytuacji na Ukrainie i problemach, z którymi zmaga się ludność cywilna. Dary zostały przekazane. Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy darczyńcom.